Marmaris

Muğla'nın Marmaris ilçesi tarihi antik Karya medeniyetine kadar uzanan, köklü ve hem en üst düzeyde şehir olanakları hem de el değmemiş doğal güzellikler barındıran bir yöredir. Asartepe mevkiinde halen kalıntıları görülebilen Fiskos antik yerleşimi, Marmaris'in tarihsel bakımdan çekirdeğini oluşturur diyebiliriz.

Marmaris Yat Kiralama

Marmaris'in en özgün doğal mucizelerinden birisi dünyada yalnızca burada bulunan sığla ağaçları ve bunlardan çıkan sığla yağıdır. Sığla yağı ihracatı ile tarihte yöre büyük gelirler elde etmiştir. Yaklaşık 90 bin nüfusu, alışveriş merkezleri, canlı kültürel yaşantısı, eğitim ve sağlık olanakları ile bugün tam teşekküllü bir şehir olan Marmaris ve çevresi aynı zamanda Kumlubük koyu, Gebekse koyu, Ayın koyu, Amos koyu, Akkum koyu, Bozukkale koyu gibi sayısız bakir koya da ev sahipliği yapar. Burada barlar sokağındaki hareketli gece hayatı ile ormanların yanı başındaki bakir koyların güzelliğini yalnızca bir kaç saat ara ile ard arda yaşayabilirsiniz.

Yat Kiralama Marmaris

Selimiye, Bozburun, Turunç, İçmeler, Turgutköy çevredeki gezilebilecek ya da konaklama yapılabilecek diğer yerleşimlerdir. Aynı zamanda Marmaris yakınlarında Physkos (Asartepe), Amos, Bybassos (Hisarönü), Kastabos (Hisarönü), Syrna (Bayırköy), Larymna (Bozburun), Thyssanos (Söğütköy), Phoenix (Taşlıca), Loryma (Bozukkale), Kasara (Serçe Limanı), Kedrai (Sedir Adası), Euthena ve Amnistos (Karacasöğüt) gibi pek çok antik Karya yerleşimlerinin kalıntılarını görebilirsiniz. 

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres