Kuşadası

Aydın iline bağlı Kuşadası ilçesi Türkiye'nin en eski ve en önemli turizm merkezlerinden birisidir. Tarihi antik çağlara dayanan ilçe ünlü Efes antik kentine bağlı bir yerleşim olarak Neopolis ismi ile kurulmuştur. Helenistik Çağ'da Neopolis (Kuşadası), Efes, Milet, Priene ve Didim ile birlikte dönemin önemli kentlerinden biriydi ve işlek bir limandı.

Kuşadası ve çevresinde görülebilecek en önemli yerlerden ikisi Selçuk'taki Meryem Ana Evi ve Efes Antik Kenti'dir. Aynı zamanda kentin hemen karşısındaki Samos adasına feribot seferleri yapılmaktadır. Güzelçamlı köyü, Dilek Yarımadası Milli Parkı, Doğanbey köyü de çevrede görülebilecek yerlerdendir.

Kadınlar Denizi, Güvercin Ada, Yılancı Burnu, Pigale, Papaz Hamamı, Karaova Plajı, Güzelçamlı Sahili, Pamucak plajı, caretta caretta kaplumbağalarının yumurta bıraktığı Davutlar Sahili ve Milli Park koyları denize girilebilecek en iyi yerlerdir. Kuşadası plajlarının çoğundakano, deniz bisikleti, jet ski, paraşüt ve su altı sporları yapılabilmektedir.

Kuşadası aynı zamanda kruvaziyer turizminin yoğun olduğu bir nokta. Kruvaziyer gemilerinden inen turistler Kuşadası, Efes ve Meryemana'yı ziyaret ederek, yeme içme ve eğlence tesislerinden, alışveriş olanaklarından faydalanarak bölge turizmine büyük katkı sağlamaktadır. Kuşadası yat kiralama.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres