Kaş

Kaş, Antalya'nın en güzel ilçelerinden birisidir. Dağlarla deniz arasında bir konumda bulunan 55 bin nüfuslu ilçe ve ufak kent merkezi giderek daha fazla tanınan ve sevilen bir turistik merkez haline gelmektedir. Tarihi antik çağlara kadar uzanan ve Likya uygarlığının mirasçısı olan Kaş'ın etrafında Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai, Tysse gibi pek çok antik yerleşim bulunur. Eski Likya'nın başkenti Xanthos antik kenti de Fethiye - Kaş karayolunun 70. kilometresinde bulunur. Kaş'ın antik dönemdeki ismi Antiphellos'tur. Halk arasında bu ismin Türkçeleşmiş hali “Andifli” hala kullanılmaktadır.

Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Akçagerme Plajı, Limanağzı plajı Kaş merkezi ve yakınındaki plajlardan sadece bazılarıdır. Kaputaş plajı, Kekova, Demre, Patara, Kalkan, Yeşilköy çevredeki gezilebilecek yerlerden bazılarıdır. Kaş aynı zamanda mağaracılık, su sporları ve sualtı arkeolojisi açısından da önemli bir noktadır. Bölgede dalış kursları bulabilirsiniz. Aynı zamanda ilçe merkezinden kalkan tekne turları ile Kekova'ya kadar olan bölgeyi gezebilir, tabanı cam teknelerle tur esnasında zengin sualtı dünyasına da tanık olabilirsiniz.

Kaş'ın karşısında, yalnızca 2.1 kilometre mesafede Yunanistan'a ait Meis (Kastellorizo) adası bulunur. Nüfusu 1000 kişiyi bile bulmayan bu ufak ve bakir adaya Kaş'tan deniz ulaşımı ile gitmek mümkündür. Kaş yat kiralama.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres