Kalkan

Antalya'nın güneyinde Muğla ili ile sınır komşusu Kaş ilçesine bağlı Kalkan son yıllarda özellikle İngiliz turistlerce çok tercih edilen bir turistik beldedir. Tepelere kurulu kasabanın her noktası eşsiz bir deniz manzarasına sahiptir. Bu engebeli ve manzaralı yapısı nedeniyle Kalkan çoğu zaman benzer yapıdaki İtalya'nın Amalfi kıyılarına benzetilmektedir.

Antalya il merkezine 214 kilometre, Kaş ilçe merkezine 26 kilometre mesafede yer alan Kalkan, Muğla'nın Fethiye ilçesine ise 80 kilometre mesafededir. Doğal güzelliği ile ünlü Kaputaş plajı ise Kalkan kasaba merkezine yalnızca 7 kilometre uzaklıktadır. Kalkan'ın çevresinde Xanthos, Patara, Letoon gibi önemli ören yerleri yer alır. Deniz suyu sıcaklığının 16°C'nin altına düşmediği yöre yüzmeye ve su sporlarına yılın 9 ayı boyunca son derece müsaittir. Kasabanın tarihi dokusu bozulmamış eski kısmı “Köyiçi” olarak adlandırılmaktadır.

Son yıllarda Kalkan'a yalnızca 8 kilometre mesafedeki Yeşilköy beldesi (büyükşehir kanunu ile artık mahalle sayılmaktadır) de oldukça gelişim göstermiştir. Tiyatro festivali ile ünlü Yeşilköy daha düz bir alanda kurulu olması nedeniyle Kalkan'daki artan konut ihtiyacını karşılamaya aday hale gelmiştir ve buradaki turistik villaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Muğar Küğürü, Fırnaz İskelesi, Delik Kemer, Çığlı Muğar ve Yalı Koyu yörede denize girilebilecek güzel koylar arasındadır. Kalkan yat kiralama.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres