Fethiye

Antik Likya medeniyetinin mirasçısı Fethiye, dağların ve ormanların denizle buluştuğu, kültür, tarih, doğal güzellikler, kum, deniz ve güneşin her ziyaretçiyi büyülediği bir yöredir. Ölüdeniz, Çalış plajı, Fethiye körfezindeki onlarca küçük ada ve koy, Saklıkent kanyonu, Kelebekler vadisi, Kabak koyu, yamaç paraşütçülerinin gözdesi Babadağ, terk edilmiş mübadele kasabası Kayaköy gibi pek çok cazibe noktası ile Fethiye her yıl on binlerce turisti kendisine çekmektedir.

Muğla'nın Bodrum'dan sonra en kalabalık ikinci ilçesi olan Fethiye, il merkezine 130 km, Uluslararası Dalaman Havaalanı'na 50 km uzaklıktadır. İlçe, çevresinde Patara, Kalkan, Kaş, Kekova, Göcek, Dalyan gibi pek çok başka turistik çekim merkezinin de bulunduğu bir konuma sahiptir. Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve Ksantos antik kentleri de ilçe sınırları içerisinde ya da çevresinde bulunan önemli antik kentlerdir.

Fethiye son yıllarda özellikle yamaç paraşütü, Likya yürüyüş yolunda doğa yürüyüşü, jip gezintileri, parasailing, Çalış plajında yelkencilik, Dalaman Çayı'nda rafting gibi outdoor spor olanakları ile çok ön plana çıkmıştır. İlçe turizminde bu sporların her geçen gün daha da fazla yer bulması beklenmektedir. 

Fehiye Yat Kiralama

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres