Ekincik

Köyceğiz'e bağlı 400 nüfuslu bir sahil köyü olan Ekincik'te son yıllarda turizm gelişmektedir. Köyün konaklama tesislerinin yer aldığı ve aynı adı taşıyan bir de koyu bulunur. Tertemiz denizi, yeşil doğası, Marmaris, Dalyan, Köyceğiz gibi turizm merkezlerine yakınlığı ile Köyceğiz Ekincik sakin bir tatil geçirmek isteyenler için çok uygun bir noktadır. Tekne turlarının da popüler bir durağı olan Ekincik'e karadan da Köyceğiz gölünü dolaşan otoyol ile ulaşmak mümkün. Köy halkı Adana kökenli yörük vatandaşlardan oluşuyor. Turizm, arıcılık ve tarımdan iyi gelir elde eden köy dışarı göç vermemesiyle tanınıyor.

Köydeki sahil restoranlarında taze meze, ot çeşitleri, salatalar ve deniz ürünleri bulmak mümkün. Bu restoranlarda yöresel otlarla yapılan yemekleri tadabilirsiniz. Köydeki My Marina isimli tesis iskelesi, restoranı, marketi ve diğer olanakları ile dünyaca ünlü yelkencileri ağırlıyor. Köyceğiz Ekincik koyunda pansiyonlardan tam teşekküllü otellere çeşitli konaklama tesisleri bulunabilir.

Ekincik'e Köyceğiz'den dolmuşlarla ulaşılabilmektedir. Muğla'nın 13 ilçesinden birisi olan Köyceğiz, Kaunos antik şehri, Köyceğiz gölü, plajları, kaplıcaları, meşhur balı ile turizmde önemli bir yer edinmiştir. Ekincik yat kiralama.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres