Didim

Antik Didyma şehrinin mirasçısı Didim, Kuşadası ile birlikte Aydın ilinin en önemli iki turizm merkezinden birisidir. İl merkezine 120 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe Güllük körfezi kıyılarına kurulmuştur.

Uzun kumsalları ile ünlü Didim aynı zamanda pek çok bakir koya ev sahipliği yapar. İlçede otel ve tatil köylerinin yanı sıra villa ve apartman dairesi şeklinde yazlıklar da çok fazladır. Her bütçeye uygun seçeneklerin bulunduğu ilçe yabancı turistler kadar buradan yazlık mülk edinmek isteyen İstanbullu, Ankaralı Türk vatandaşlarının da ilgisini çekmiştir. Yabancılar arasında Didim'e en yoğun ilgiyi İngilizler göstermektedir.

D-Marin Didim yat kulübü ise son yıllarda ilçeye daha yüksek gelir düzeyinden tatilcilerin de ilgisini toplamıştır. Bafa gölü, Miletos antik kenti ve Priene antik kenti Didim çevresindeki gezilebilecek yerlerden başlıcalarıdır. İlçede düşük nem oranı ve yılın büyük döneminde ılıman olan iklim yaşamayı kolaylaştırmaktadır, aynı zamanda deniz tatili, su sporları ve yüzme için çok uygundur. İlçe merkezinde kısmen hareketli bir gece hayatı da mevcuttur. Her zevke uygun müzik çalan barlar ve eğlenc ekulüpleri bulunabilmektedir. Didim yat kiralama.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres