Tilos

On İki Ada'daki küçük ve sessiz bir ada olan Tilos, ziyaretçiyi özgün atmosferi ve bozulmamış doğası ile büyülemektedir. “Dil, özel güzelliği hatırlamaya başladığında”, geleneksel bir şarkıyı açıklamak için, lirik şairler ve ressamlar için neden bir ilham kaynağı olduğunu anlıyoruz.

Çeşitli otlar ve çiçekler dağlık, ama gür, yükselti, tepeler ve akan yaylar ile vadiler üzerinde büyür, havaya kafa kokusu ekleyerek. Çok sayıda deniz yaşamı bulunan nadir kuş türleri için bir sığınak, uluslararası anlaşmalar tarafından korunan bir eko-park oluşturmaktadır.

Tilos kültürü, Bizans anıtları, ortaçağ kaleleri, mağaralar, kiliseler ve nadir ikonografiyle zaman içinde de ayrılmıştır. Yerel halk, duyarlı ve açık fikirli, kültürel ve doğal miraslarının korunmasında son derece aktif bir rol oynamaktadır. Ziyaretçilere sıcakkanlı ve misafirperverdirler. İstediğiniz Tilos hakkında herhangi bir bilgi vermeye istekli olduklarından, adadaki konaklamanızı unutulmaz kılmak isterler. Pireaus, Kos ve Rodos'tan feribot seferleri yapan Tilos, varışınızı beklemektedir. Sihiri duyularınıza saldıran. Denize çıkmak, yüzen bir his yaşarsınız; Ege sonsuzluğuna doğru bir yolculuğun başlangıcı.

Tilos şehrinde Yapılacak Şeyler

Megalo Horio

Otantik Ege mimarisine sahip adanın başkenti. Harkadio Mağarası'ndan cüce fillerinin kemiklerine ve etkileyici çapraz kubbeli Taxiarhis kilisesine ait buluntular sergileyen Paleontoloji Müzesi'ni ziyaret edin. Tepenin üstündeki Şövalyeler Kalesi'ne giden yolu takip et. Muhteşem manzara, dayanıklılığınızı ödüllendirecek ve çözecektir.
Livadia
Burası, kira, tavernalar ve kafeteryalar için çok sayıda oda içeren adanın limanıdır. Mezranın plajı çakıl taşları, tuz sedirleri ve berrak suları ile büyüktür. Orta çağda liman olarak kullanılan Agios Stefanos'a kadar uzanıyor. Agios Nikolaos Kilisesi de görülmeye değer.

Agios Panteleimon Manastırı
15. yüzyıldan kalma bu tarihi manastır adanın en önemli turistik yerlerinden biridir. Olağanüstü doğal güzelliğin bulunduğu bir yerde, yamaçtan denize bakmaktadır. Oyulmuş ahşap simge ekranına ve kubbede Yüce'nin muhteşem fresklerine hayran kalacaksınız. Manastırın avlusunda selvi, düzlük ve ceviz ağaçları tarafından sağlanan gölgede soğumaya bırakın. Aziz'in anısına, Temmuz ayında üç günlük bir kutlama vardır ve Oniki Adalar'ın her tarafından gelen hacılar vardır.


Tilos adasının plajlarını yat turu Yunan Adası ile keşfedin

Ayırt edici avuç, tuz sedirleri ve bir şapel ile Agios Antonios, güzel bir kafes çalışma plajıdır.
Eristos, adanın altın kumları ve serin, mavi suları ile en popüler plajıdır.
Agios Antonios körfezindeki Plaka, okaliptüs ağaçlarının ve rengarenk tüylü kuşlarının etrafını saran tavus kuşları nedeniyle özeldir.
Lethra, sakin ve berrak sulara sahip küçük, tenha bir çakıl plajıdır.
Son olarak, Skafi, Tholos ve Agios Sergios'a Livadia'dan gelen caique ile ulaşılabilir. Özellikle Skafi için bir patika var.

Tilos'un gizli hazineleri

Mikro Horio
Livadia'nın yukarısındaki tepelerde 15. yüzyılda inşa edilmiş, II. Dünya Savaşı sırasında sakinleri tarafından terk edilmiştir. Bugün bu hayalet köyde, evlerin duvarları hala duruyor ve düzenlemeleri, aslında mezraya girmiş oldukça yüksek bir şehir planlamasının bir kanıtı. 1861 yılında inşa edilmiş olan kubbeli Agia Zoni kilisesi çok iyi durumda. Gece köyü ziyaret ederseniz, gümüş ayın altındaki tek barda bir içkinin tadını çıkarabilirsiniz.

Kaldırımlar
Adanın turu, patikaları boyunca keşif yapılmasını gerektirir. Onları takip ederseniz, kendinizi Tilos'un doğasının kalbinde bulacaksınız. Bol bitki ve kır çiçekleri, selvi, meşe ve badem ağaçları ile verimli vadileri göreceksiniz. Tilos'ta avlanma yasak olduğu için insan şirketine çok iyi alışmış olan köprülerle karşılaşabilirsiniz. Diğer yollar sizi araba ile erişilemeyen sahillere götürecek. İzleyeceğiniz her iz, doğanın huzurunun keyfine varacaksınız.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres