Göcek Mavi Yolculuk

Türkiye'nin en önemli yatçılık merkezlerinden olan Göcek, sakin denizi, coğrafi konumu, tarihi ve doğal güzellikleri ve ideal iklimi ile mavi yolculuk için en uygun bölgelerden birisidir. Doğal güzellikleri dünyaca ünlü olan Göcek ve çevresi çam ormanları ile kaplıdır. Göcek'in her bir koyu ve adası ayrı bir karaktere sahiptir. Mavi yolculuk boyunca en güzel koyları ve adaları keşfe çıkabilirsiniz.

Dalaman Uluslararası Havaalanı'ndan yalnızca 25 dakikada ulaşılabilen Göcek mavi yolculuk maceranıza neredeyse uçaktan iner inmez başlayabileceğiniz bir konumdadır. Bölgeye karayolu ile de ulaşım kolaydır ve Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi diğer yerleşim yerleri yakındır.

Göcek ve çevresini keşfetmek için Göcek'te grubunuzun büyüklüğüne ve bütçenize göre bir tekne kiralama yapabilirsiniz. 6 marinaya ev sahipliği yapan beldede yatçılık çok gelişmiştir ve günlük ya da haftalık mavi yolculukların en sık uğradığı noktalardan birisi Göcek'tir.

Bölge scuba dalış, serbest dalış, balıkçılık, jet ski ve diğer sportif aktiviteler için çok uygundur. 1980'lerden beri çok popüler bir turistik belde olan Göcek bu anlamda her geçen gün gelişse de doğal güzelliklerini de korumaktadır.

1 haftalık Göcek – Fethiye – Göcek rotası ile 12 adaları, Bedri Rahmi koyu, Ölüdeniz ve Fethiye körfezi içindeki pek çok noktayı görmek mümkündür. Demir atılan koylarda karaya çıkarak doğayı gözlemlemek, nefis deniz manzarasına bir de karadan bakmak mümkün olmaktadır. Buralardaki dantel gibi işlenmiş kıyılar, irili ufaklı adalar, denizin olağanüstü mavi tonları tüm ziyaretçileri büyülediği gibi, bir mavi yolculuk yapan ertesi sene bir kez daha yapmak istemektedir. Göcek mavi yolculuk anıları çoğu ziyaretçinin en güzel tatil anıları arasına girerek çok özel bir yer edinir. Siz de aileniz ve arkadaşlarınızla unutulmaz bir mavi yolculuk yaşayabilirsiniz. En uygun Göcek gulet kiralama fiyatlarını sitemizden incelebilirsiniz.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres