Fethiye Mavi Yolculuk

Ölüdeniz, Çalış plajı, Kelebekler vadisi, Kabak koyu, Fethiye körfezi içerisindeki irili ufaklı birbirinden güzel pek çok koy ve ada ile Fethiye mavi yolculuk için çok uygundur ve Akdeniz kıyılarının en güzel yerlerinden birisidir. Bölge karada ayrı, denizde ayrı güzelliklerle doludur. Ormanlarla kaplı dağlar ve yeşil vadiler denizle buluştuğunda yörede mavi yolculuk için en uygun ortamlardan birisi oluşur.

Tarihi antik çağlara kadar uzanan Fethiye Likya uygarlığının önemli merkezlerinden birisiydi. Bugün de Likya izleri bölgenin pek çok yerinde lahitler, kral mezarları ile görülebilmektedir. Dalaman havaalanına yakın konumda bulunan Fethiye'ye hava ve kara yolları ile kolayca ulaşılabilmektedir.

Fethiye'den başlayan mavi yolculuklarda en çok tercih edilen rota 1 haftalık Fethiye – Kekova – Fethiye rotasıdır. Bu rotada Ölüdeniz, Gemiler Adası, Kaş, Kekova, Üçağız, Simena, Demre, Gökkaya, Kelebekler Vadisi gibi birbirinden güzel noktalar görülebilir. Bölge kara çam, kızıl çam, günlük ve sedir gibi ağaçlarla çevrilidir. Caretta Caretta kaplumbağalarının da bulunduğu bölge kumsalları zengin bir doğal çeşitliliğe sahiptir. Bölgede doğal ve tarihi koruma alanı vasfında pek çok nokta vardır.  

Fethiye mavi yolculuk esnasında size en nadide güzelliklerini sunacaktır. 1 hafta boyunca her gün manzaranız değişirken, her seferinde farklı bir koyda demirlerken lüks otel konforunda yaşayacağınız teknenizde mürettebat size en iyi şekilde hizmet edecektir. Mavi yolculuk ile kalabalıklardan uzak, doğa ile iç içe, sadece aileniz ve arkadaşlarınıza özel bir teknede harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Her bütçe ve büyüklükteki gruplara uygun gulet kiralama yapılabilir. Grubunuz için kamara ayırtarak başka yolcularla birlikte seyahat etmek mümkün olduğu gibi, tekneyi yalnızca kendi grubunuz için de kapatabilirsiniz. Mürettebat yemeklerinizi hazırlar ve gerekli hizmetleri verirken siz tatilin ve yolculuğun tadını çıkartacaksınız. Fethiye yat kiralama fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres