Fethiye Mavi Tur

Fethiye her yıl yüz binlerce turistin akın ettiği, plajları, doğası, tarihiyle Türk Rivierası’nın göz bebeği bir yöre. Bölgedeki tüm turizm beldelerine hizmet veren Dalaman Havalimanı’na sadece 50 km. uzaklıkta bulunan Fethiye, kolay ulaşılabilir bir noktadadır ve her geçen gün daha da gelişen bir kent merkezine sahiptir.

Bölge ziyaretçilerine eşsiz doğal güzelliklerin yanı sıra pek çok kültürel ve tarihi zenginlik de sunar. Fethiye çevresinde Letoon antik kenti, Arsada antik kenti, Patara antik kenti, Telmessos antik kenti, Tlos antik kenti, Kral Amyntas’ın Mezarı gibi pek çok ören yeri vardır. Terk edilmiş bir Rum köyü olan Kayaköy de Fethiye yakınlarında yer alır.

Türk Rivierası’nın en yerlerinden birisi olan Fethiye mavi tur yoluyla keşfetmek için çok uygun bir yöredir. Yöredeki birbirinden güzel koylara mavi tur yolculuğu yaparak ulaşabilir, denizin, doğanın ve tarihin tadını çıkartabilirsiniz. Ölüdeniz, Belcekız, Kıdırak, Kelebekler Vadisi, Kabak koyu, Gemili koyu, 12 ada, Oyuktepe koyları, Aksazlar koyu, Katrancı, Günlüklü gibi en güzel köşeleri Fethiye’den denize açılarak gezip görebilirsiniz. Sakinlik ve huzur arayan ama bunu ararken eğlenceden de vazgeçmeyen gezginlerin ve tatilcilerin bir numaralı tercihi Fethiye’nin mavi turları.

Fethiye başlangıçlı mavi tur rotalarında Fethiye körfezindeki ada ve koyları, bunun yanı sıra Kekova, Ölüdeniz, Kaş, Kekova, Simena, Demre, Kelebekler Vadisi gibi birbirinden güzel yerleri görebilirsiniz.

Fethiye yat kiralama seçeneği ile hayatınızın tatilini yaşayabilir, birbirinden güzel koylarda ailenizle tatilin tadını çıkartabilirsiniz. Mavi yolculuk yaparken değişik yerler görmek için sürekli taşıt değiştirmeniz ve bavul toplamanız gerekmez, deniz yoluyla en bakir koyları görebilir, içeceğinizi yudumlayarak ve güvertede yıldızları izleyerek huzur içinde bir tatil geçirebilirsiniz. Gulet kiralama fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres