Patmos

Yunan adaları içinde küçük ve sakin bir adadır Patmos. Yeni Ahit'te bahsi geçen ada, efsaneye göre İsa'nın Aziz Yuhanna'ya göründüğü mağaraya ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Hristiyanlarca kutsal sayılır ve bir hac merkezi özelliği taşır.  

Adada Aziz Yuhanna'ya adanmış manastır ve kiliseleri ziyaret edebilirsiniz. Ageia Ioannes Manastır'ı ziyaret edebileciğiniz kutsal yerlerden sadece biri. Manastırın bulunduğu Chora; yüksek tepeye kurulu, daracık sokaklara sahip tarihi bir yerleşim yeri. Efsaneye konu olan mağarayıda gezebilirsiniz, ziyaretçilere açık. Ayrıca buaradaki manastır; çocuk sahibi olmak isteyen kadınların adak adayarak, dizleri üzerinde zorlu bir yürüyüş gerçekleştirdikleri bir yerdir.

Tepelerde yer alan yel değirmenleri de görmeye değer. Patmos çok fazla doğal güzellik barındırmayan ama oldukça şirin bir ada, tertemiz ve sakin. Deniz ürünlerinin ön plana çıktığı restaurantlara ve cafelere ev sahipliği yapıyor.

Gece hayatı nüfus azlığına bağlı olarak oldukça durgun.

Adanın merkezi olan Skala'da hediye ve hatıra için alışveriş yapabileceğiniz birçok dükkan bulabilirsiniz. Patmos Adası Gulet kiralama.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres