Dalyan

Muğla ilinin Ortaca ilçesine bağlı Dalyan, Köyceğiz gölü ile Akdeniz'i birleştiren kanal üzerinde yer alan bir turistik beldedir. Tarih boyunca önemli bir balıkçılık merkezi olan belde, günümüzde ise turistik tesisleri, Kaunos antik kenti ve Caretta Caretta kaplumbağalarının önemli yaşam alanlarından birisi olan İztuzu plajı ile ön plana çıkmaktadır.

8 bin nüfuslu bu küçük belde son yapılan düzenlemelerle mahalle statüsü almıştır. Dalyan'a gelen hemen hemen her ziyaretçi kanalda tekne gezintisi yapmadan dönmez. Su ile iç içe, doğal güzellikler ile tarihi değerlerin birarada bulunduğu bir yer olan Dalyan göl, deniz ve akarsular ile çevrilidir. Beldeden Dalaman Uluslararası Havaalanı'na 20 dakikada ulaşılabilmektedir.

Dalyan aynı zamanda çamur banyosu ve kaplıcaları ile ünlüdür. Buradaki kükürtlü suların kişiye sağlık verdiğine inanılır. Genel olarak sakin ve huzurlu bir yer olan Dalyan kalabalıklardan uzakta, sessiz bir tatili tercih edenler için uygundur. Beldede ölçülü ve nezih düzeyde bir gece hayatı da vardır. Radar ismi verilen noktadan bölgenin neredeyse tamamı, hatta havanın açık olduğu günlerde Rodos adası dahi görülebilir. Yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken Dalyan'da turizm tesisleri her gelişmektedir. Yat kiralama.

dalyan emlak

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres