Dalyan Tekne Turu

Mavi yolculuk Turunuzdaki Marmaris, Fethiye arasında yer alan ve kesinlikle tavsiye ettiğimiz caretta caretta kaplumbağaları, iztuzu plajı, çamur banyoları, Kaunos antik kenti ve büyüleyici dalyan kanalıyla ünlü Dalyan'a sizleri bekliyoruz. Tarihi ve doğasıyla gezip görülmeye değer bir yerdir.

Rehberimizin anlatımlarıyla merakla dinleyip eğleneceğiniz dalyan tekne turu Sazlıklarla çevrili Köyceğiz Gölü’nü Akdeniz’e bağlayan Dalyan Kanalı görülmeye değer bir doğa harikasıdır. üzerinde 180 çeşide yakın kuş türünün  barındığı,caretta caretta kaplumbağaları, nil kaplumbağaları ve mavi yengecin yaşadığı Dalyan kanlı tektonik hareketler sonucu oluşmuştur.

Turumuz tam gündür . 12 metrelik Aynakiç tipi teknelerimizle gerçekleşir

CAUNOS ANTİK KENTİ

Milatosun oğlu Caunos tarafından kurulmuş . Ve aslında bir liman kentidir.Hellenistik, Roma ve bizans dönemlerinin izlerini taşır. M.Ö. 4. yy da Kayalar üzerine  oyulmuş mezarlar ise zenginliğin ve  gücün göstergesidir. 

İZTUZU PLAJI

Soyu tükenmekte  olan caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama  bölgesi olan İztuzu plajı tamamen kuruma altına  alınmıştır . Caretta Caretta kaplumbağaları Mayıs ve Ağustos aylarında bu kumsala  gelirler. Boyları 110 cm - 150 cm arasında ve ağırlıkları 100 kğ bulabilen Kaplumbağalar dalyan simgesi haline gelmiştir. Türkiye’nin 2. uzun plajı olan ve İngilizlerin dünyanın en iyi 6 plajlarından biri olarak dile getirdikleri Dalyan İztuzu Plajı yaklaşık 7 km uzunluğundadır.

SULTANİYE KAPLICALARI ÇAMUR BANYOSU

Türkiye'de radyoaktivitesi en yüksek değerde olan kaplıcadır  sıcaklığı 39 dereceyi bulan  suyun kimyasal özellikleri çoktur. Kalsiyum klorir, sodyum, hidrojen sülfür, bromür ve fluorürlü termal sular aynı zamanda 87,12 mg/lt karbondioksit içermekte olup radyoaktif özelliğe  sahip kaplıca bir çok romatizma hastalıklara iyi gelmektedir

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres