Dalaman Çayı Rafting

Dalaman Çayı Rafting

Büyük küçük demeden her sağlıklı insanın yapabileceği ve  ömründe en az bir kere tavsiye  ettiğimiz eğlence ve adrenalin yüklü  bir  doğa sporudur. Bu adrenalini bol Rafting sayesinde 45-50 C dereceyi bulan bunaltıcı yaz sıcağında kendinizi bir kanyonun ortasında akıp giden serin buz gibi azgın sulara bırakıp serinleyebilirsiniz .

Zorluk derecesi 3-4 ve 4 yukarı olan ve Türkiye’nin  en iyi rafting  yerlerinden  biri olan Dalaman Çayı  Dirmil yakınlarındaki Kocaş dağlarından doğar  ve antik ismi İndos’tur. Toplam uzunluğu 229 kilometredir. Batı Toroslar’ın Göktepe ve Yaylacık dağlarından inen kollarla birleşerek büyür ve Ortaca’nın 8 km güneyinden Akdeniz'e dökülür.

 TUR PROGRAMI

Belirtilen noktadan transfer işlemi yapıldıktan sonra Rafting bölgesine varılır ve acık büfe kahvaltıya oturulur.Kahvaltıda peynir,zeytin,domates,salatalık,
reçel ve tereyağı  mevcuttur.isteyen misafirlerimiz dilediği kadar cay yada kahve alabilir.Kahvaltı esnasında misafirlerimiz Kamikaze formlarını imzalarlar,bu formun amacı turda olabilecek sağlık koşullarından kaynaklı aksilikleri engellemektir.

Turumuza daha önce kalp rahatsızlığı geçirmiş kişiler,hamileler,yüzme bilmeyenler,astım rahatsızlıkları olanlar ve kol yada bacaklarında platin takılı olanlar katılamazlar.Kahvaltı sonrası malzemelerimiz misafirlerimiz tarafından alınır.Can yeleği,Kask ve Kürek bedenlerine göre seçilip kendilerine verilir.Ayrıca ayakkabısı olmayan misafirlerimize su geçirmez nehir veya deniz ayakkabısı satışımız vardır.O esnada yan tarafta ise ikinci transfer araçlarına botlar yüklenir ve 35 km sürecek ( yaklaşık 1,5 saat ) oldukça heyecanlı,dağların arasından manzaralı ikinci transferimiz baslar.

ikinci transfer bitimi nehre giriş noktamız olan R3 parkurunun başına gelinir ve Türkçe,ingilizce olmak üzere geniş bir bilgi verilir herkese nehirde neler yapmaları gerektiğinde dair.Daha sonra botlar teker teker R3 parkurunun heyecanını yasamak için suya bırakılır.11 km uzunlukta olan bu parkur oldukça eğlenceli,adrenalini yüksek,dağların arasında cam ormanları ile bezeli,8 tane büyük ve zevkli düşüş noktası olan Dalaman çayının  günlük standart rafting parkurudur.

Nehirde yaklaşık yüzme molaları ve çeşitli animasyonlar dahil 3-4 saat arası kalınır ve ortalama 16:00 gibi bitiş noktasına gelinir.Bu noktada bizi tekrar start noktasına götüren Peugeot minibüsler karşılar ve 5 dk sürecek olan restoranımıza  hareket edilir.isteyen duş alır üstünü değiştirir isteyen biraz olsun günün yorgunluğunu  atar.Ardından açık öğle yemeği servisimiz baslar.Tavuk sote,patates kızartması,makarna ve salatadan oluşan menüde misafirlerimiz diledikleri kadar yiyebilir. öğle yemeğinde içilen içecekler ekstra olmaktadır.Yemek esnasında o günkü turun video çekimi gösterilir ve dileyen misafirlerimiz güzel bir rafting günün anisi olarak sipariş verebilir ve anında dvd olarak yada fotoğraf cd si orada satın alabilir.

Fiyata dahil olan hizmetlerimiz :
* şehir içinden rafting yerine kadar olan ilk ve daha sonra nehre giriş noktasına kadar olan ikinci transfer
* Rehberlik
* Ferdi Kaza Sigortası
* Açık büfe kahvaltı ve açık büfe  öğle yemeği
* Rafting Malzemeleri

zorluk derecesi   3-4 tür 

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres