Bodrum Mavi Tur

Mavi yolculuk kavramının ilk çıktığı yer olan Bodrum 70 yılı aşkın bir süredir Türkiye'nin en gözde turizm beldelerinden birisi olma özelliğini korumaktadır. Büyük edebiyatçı Cevat Şakir Kabaağaçlı ya da diğer ismi ile Halikarnas Balıkçısı ilk mavi turu Bodrum'da her birisi önemli birer aydın olan kendi arkadaşları ile gerçekleştirmiştir. Bu yöre antik Karya medeniyetinin mirasçısıdır.

Bodrum, Milas havaalanı sayesinde çok kolay ulaşılabilir bir noktadadır. Kente karayolu, havayolu ve denizyolu ile kaliteli ulaşım mümkündür. Ayrıca Bodrum mavi tur ve gulet kiralama için çok uygun bir iklime ve kıyılara sahiptir. Aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte Bodrum çevresindeki birbirinden güzel koyları keşfedebilirsiniz. Bölgede deniz suyu sıcaklığı yılın en az 6 ayı yüzmeye elverişlidir ve deniz oldukça temizdir. Eski bir süngercilik merkezi olan Bodrum'da sünger için donanımsız bir şekilde derinlere dalan dalgıçların hikayeleri hala anlatılır. Artık sünger avcılığı hemen hemen bitmiş olsa da yöre her türlü su sporlarına uygundur. Scuba dalış yaparak Bodrum'un sualtı dünyasını keşfedebilirsiniz. 

Bodrum'un çevresinde Güvercinlik, Torba, Göltürkbükü, Gündoğan koyu, Yalıkavak, Bardakçı koyu, Gümüşlük, Kadıkalesi, Gümbet, Akyarlar, Bağla koyu, Turgutreis, Aspat, Yahşi koyu, Bitez, şifalı suları ile ünlü Karaada, Akvaryum koyu (Ada Boğazı) gibi pek çok gezilip görülebilecek güzel yerleşim yeri ve koy mevcuttur. Bodrum mavi tur için de farklı rota seçenekleri sunar. Gökova körfezi mavi turlarda keşfedilebilecek en güzel bölgelerdendir. Bodrum'dan başlayacağınız mavi turlar ile Datça, Dalyan, Göcek, Fethiye, Kaş, Kekova, hatta Yunan adalarına kadar uzanabilirsiniz. Bodrum'un hemen karşısındaki Kos adası mavi tur rotalarında sıkça yer verilen adalardandır. Mavi tur rotalarının süreleri üç günden başlayıp Yunan adalarını kapsayan turlarda 15 güne kadar çıkabilir. Bodrum gulet kiralama 2 kabinden 16 kabine  kadar farklı sınıflarda tekne kiralama seçenekleri sunar.

Size ve ailenize en uygun bodrum yat kiralama fırsatlarını web sitemizden bulabilirsiniz.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres