Bodrum Gulet Kiralama

Bodrum plajlarıyla, gece hayatıyla Bodrum Kalesi ile tüm dünyada bilinen Turizm merkezlerimizin en önemlilerinden biridir. İlçe merkezindeki plajın yanında Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak, Gümüşlük, Yalıçiftlik, Türkbükü gibi bugün belde olmuş eski köylerdeki plajlar yeşille mavinin en güzel birleştiği yerler olarak tanımlanabilir.

Gulet kiralama turizmi ilçede oldukça gelişmiştir. Bodrum’un merkezine 35 km mesafede olan Gümüşlük beldesi turistlerin ilgisini çeken güzellikleri ve tarihi anlamı bulunan Tavşan Adası gibi doğa harikalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Eğer sessiz ve sakin yerleri seviyorsanız mutlaka buralara uğramanızı tavsiye ederiz. Nefis balık restoranlarıyla ünlü olan bu şirin beldeyi arzu ederseniz mavi yolculuk programınıza da dahil edebilirsiniz. Bunların dışında çok eski dönemlerden beri bu bölgede yerleşim olması dolayısıyla pek çok tarihi kalıntı vardır.

Bunlardan bazıları:Termera, Mindos, Telmissus, Pedasa, Antik Tiyatro, Mausoleion, Göktepe ve Mindos kapısı'dır. Buraya kadar bodrum’un tarihi zenginliklerinden söz ettik. Şimdi Guletimizle Bodrum limanından ayrılalım ve Antalya limanına kadar olan körfezleri birer birer ziyaret edelim. Aslında bu güzelliklerin yazarak anlatılması mümkün değil ancak gelip yaşamanız gerek.

Bodrum gulet kiralama ile limanından yalnızca yarım saatlik mesafede “Akvaryum (Ada boğazı) koyu” gerçekten görülmeye değer yerlerden biridir, burada bir defalığına gecelemenizi tavsiye ederiz. Gece buradan güneye baktığınızda Kos adası’nın, Kuzey doğuya baktığınızda ise Bodrum’un ışıltılı dünyasını görürsünüz. Bu noktadan Gökova körfezinin içlerine doğru ilerleyince karşımıza birbirinden güzel sayısız koy,köy ve limanlar çıkar.

Bunlar sırasıyla şöyledir; Karaada, Tavşan burnu, Pabuç burnu, Kızıl burun, Yalıçiftlik, Orak adası, Kisse bükü, Maz, Çökertme, Ören, Akbük, Şehir (Cleopatra) adası, “Adanın kuzeybatı yanındaki küçük koyda, halk arasında Kleopatra'nın yüzdüğü rivayet edilen çok ilginç bir plaj bulunmaktadır.

Olotik adı verilen kendine has kumu ve turkuazdan laciverte uzanan benzersiz denizi adayı gerçekten özel kılıyor. Kleopatra Adası diye de anılan Şehir Adası'nda, Roma çağından kalma eski Cedrae ören yeri bulunuyor. Surların kalıntıları çok uzaktan bile rahatça seçilebiliyor. Adanın kuzeybatı yanındaki küçük koyda halk arasında Kleopatra'nın yüzdüğü rivayet edilen çok ilginç bir plaj var.

  • AraAra
  • ÜrünlerYatlar
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres